Eğer başka bir internet sağlayıcısı kullanıyorsanız ve TurkNet’e geçiş yapmak istiyorsanız çok kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Üstelik mevcut hizmetiniz kesilmeden TurkNet’e geçiş sağlayabilir ve internet hizmetinizi kesintisiz kullanabilirsiniz. Peki TurkNet’e nasıl geçiş yapılır ?

TurkNet Geçiş Yapma Adımları

TurkNet geçiş yapma işlemleri sadece 5 adımdan oluşuyor. Siz başvurunuzu yapıyorsunuz TurkNet sizin adınıza geri kalan bütün işleri hallediyor. İnternet hizmetiniz kesilmediği için size tanımlı olan portu kaybetme riski de ortadan kalkıyor. Geçiş yapmak için gerekli adımlar ;

TurkNet Başvuru

Öncelikle bu adrese giderek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirin. Bu adresten başvuru yapmanız dahilinde ilk ay faturanızı ödedikten sonra takip eden ayda 1 ay ücretsiz internet kullanım hakkına sahip olursunuz.

İstenilen Belgeleri Yollama

TurkNet sizden geçiş işlemleri için bir kaç belge isteyecek. Bu belgeleri size e-posta ile ulaşıyor. Bu belgeleri istenildiği gibi doldurup TurkNet’e geri göndermeniz gerekiyor. Bu belgeleri MNG kargo aracılığı ile ücretsiz bir şekilde TurkNet’e ulaştırabilirsiniz. Kimlik fotokopisini ise kimseye teslim etmeyin kimlik fotokopisini Online İşlemler ve ya Mobil Uygulama aracılığı ile yükleyin TurkNet gerisini sizin için halledecektir. Belgeleriniz TurkNet’e ulaşınca hattınızın taşınma işlemleri başlayacak.

TurkNet Sizi Arayacak

TurkNet sizi onay için arayacak. Hizmet geçişi için TurkNet sizi 0850 288 80 80 numarasından arayacak ve sesli onayınızı isteyecektir. Onay vermezseniz hizmetinizin geçişi tamamlanmaz. Bu yüzden bu telefona mutlaka bakmanız gerekmekte.

Geri Kalan Bütün İşlerinizi TurkNet Halledecek

Sizden istenilen bu kadar. Geri kalan bütün işlemleriniz TurkNet tarafından halledilecek. TurkNet önceki internet sağlayıcınıza servis sağlayıcı istek talebini iletir ve taşıma işlemleriniz başlamış olur. Sonrasında internet ve varsa telefon hizmetiniz TurkNet’e taşınır ve artık TurkNet’li olursunuz.

Bütün bu işlemler ortalama 3-5 iş günü arasında sürmektedir. Arkadaşını getir kampanyası ile sizlere verdiğimiz link ile başvuru yapmanız dahilinde 1 ay ücretsiz kullanım hakkı da kazanırsınız. İlk ay faturanızı ödedikten sonra takip eden diğer ay interneti ücretsiz olarak kullanırsınız. Sizde bu kampanyadan faydalanmak istiyorsanız ;

Başvuru Linki : https://turk.net/p/TGC62CC55WJL/

Linke tıkladığınız zaman karşınızda açılan sayfada Davet Kodunu kullan butonuna tıklamanız ve gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir